Arsenali pa Xhakën triumfon ndaj West Bromwich-it

Futboll

Arsenali pa Xhakën triumfon ndaj West Bromwich-it

Nga: K.G. Më: 9 maj 2021 Në ora: 21:50
Arsenali pa Xhakën triumfon ndaj West Bromwich-it

Arsenali me mjaft vështirësi arkëton tre pikë, duke e mposhtur me rezultat 3:1 West Bromwich-in. 

“Topçinjtë’ u paraqitën pa mesfushorin shqiptar Granit Xhaka, i cili është i lënduar. 

Futbollistët Smith Rowe (29'), Pepe (35') e Willian (90’) shënuan për Arsenalin dhe Pereira (67') për West Bromwich.

West Bromwich u orvat që të befasojë skuadrën e Arsenalit në "Emirates", por nuk ia arriti qëllimit. 

Vendasit treguan lojë të mirë dhe i morën tre pikë, që ende shpresojnë për pozitën e shtatë.

Arsenali renditet në pozitën e nëntë me 52 pikë dhe West Bromwich është i 19-ti me 26 sosh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat