Barcelona shtanget nga Celta

Futboll

Barcelona shtanget nga Celta

Nga: K.Goca Më: 16 maj 2021 Në ora: 20:28
Barcelona shtanget nga Celta

Barcelona si vendas shtanget nga Celta Vigo, pëson humbje me rezultat 2:1 në takimin e javës së 37-të të Kampionatit të Spanjës në futboll. 

Në minutën e 28-të, Lionel Messi realizoi për epërsinë 1:0 të Barcelonës. 

Shtatë minuta pa përfunduar pjesa e parë (38') Mina barazon rezultatin 1:1.  Në minutën e 89-të, Mina shënon për fitoren e Celta Vigos.

Në minutën e 83-të, Lenglet përjashtohet pas dy kartonëve të verdhë dhe Barcelona mbetet me një lojtar me pak. 

Barcelona renditet në pozitën e tretë me 76 pikë dhe Celta është i teti me 53 sosh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat