​Pyetet për të ardhmen, kështu përgjigjet Ronaldo

Futboll

​Pyetet për të ardhmen, kështu përgjigjet Ronaldo

Më: 14 qershor 2021 Në ora: 17:37
Ronaldo

Kapiteni i Portugalisë, Cristiano Ronaldo thotë se e ardhmja e tij nuk ka rëndësi për momentin dhe theksoi se ai është i përqendruar në fitimin e Kampionatit Evropian’.

Thashethemet për një largim të mundshëm nga Juventusi këtë verë e kanë ndjekur Ronaldon në Euro 2020, por veterani këmbëngul se ai nuk shqetësohet nga raportet e vazhdueshme në lidhje me të ardhmen e tij.

Portugalia e fillon Kampionatin Evropian me ndeshjen kundër Hungarisë të martën dhe Ronaldo dëshiron të mbetet pozitiv nga dita e parë.

“Unë kam luajtur në nivelin më të lartë për 18 vjet. Nuk më shqetëson vërtet, ”tha Ronaldo në një konferencë për shtyp. "Nëse do të isha 18 ose 19 vjeç, nuk mendoj se do të flija duke menduar për të ardhmen.”

"Tani, unë jam 36 vjeç. Nëse po qëndroj? Nuk ka rëndësi tani. Ajo që do të ndodhë do të jetë për më të mirën time. Tani unë jam përqendruar në Kampionatin Evropian, dua të fitoj dhe dua të kem mendime pozitive nga ndeshja e parë deri në të fundit.", theksoi Ronaldo.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat