Angli mobilizohet për fitore

Futboll

Angli mobilizohet për fitore

Më: 18 qershor 2021 Në ora: 11:15
Angli mobilizohet për fitore

Kombëtarja e Anglisë dhe ajo e Skocisë takohen sonte (e premte) në raundin e dytë të Grupit D.

Anglezët hyn në këtë ndeshje pas fitores ndaj Kroacisë, kurse skocezët pas humbjes nga Çekia.

Jack Grealish do të mungojë te “Tre Luanët” shkaku i lëndimit, ashtu si edhe Kierean Tierney te Skocia.

Formacionet e mundshme:

Angli: Pickford; Walker, Stones, Mings, Shaw; Phillips, Rice, Mount; Sterling, Kane, Foden.

Skoci: Marshall; Hendry, Hanley, Tierney; O'Donnell, McTominay, Armstrong, McGinn, Robertson; Dykes, Adams.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat