Burhan Aliji përforcoi Sileksin, gati edhe për Europë!

Futboll

Burhan Aliji përforcoi Sileksin, gati edhe për Europë!

Më: 18 qershor 2021 Në ora: 22:30
Burhan Aliji përforcoi Sileksin, gati edhe për Europë!

Burhan Aliji ka nënshkruar me skuadrën e njohur të Sileksit nga Kratova, e cila sivjet do ta përfaqësojë Maqedoninë në Europë.

Mesfushori i njohur nga Kumanova nga Ohrid kaloi te Sileksi, i cili në sezonin e ri do të luaj në ligën e dytë-grupi i perendimit.

Aliji me Ohridin për pak nuk ia dolën që të hyjnë në elitën e futbollit vendor pasi në ndeshjen e barazhit u mposhtën nga Renova në penallti.

Nëse nuk ia doli me Ohrid-in, atëherë këtë me siguri do ta bëj me Sileksin, i cili pritet të rikthehet pas një sezoni drejt në ligën e parë.

Aliji deri tani ka luajtur për Bashkimin, Milanon, Shkëndijën, Dritën e Bogovinës, Gostivarin, Lirinë e Prizrenit, Vëllazërimin, Euromilkun, Teteksin dhe së fundmi ishte pjesë e Ohrid-i.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat