Muçi: Nuk di shumë polonisht, vetëm përshëndetjet

Futboll

Muçi: Nuk di shumë polonisht, vetëm përshëndetjet

Më: 19 qershor 2021 Në ora: 17:22
Muçi: Nuk di shumë polonisht, vetëm përshëndetjet

Ernest Muçi po vazhdon te Legia e Varshavës duke kërkuar që të fitojë besimin e drejtuesëve të klubit. Në intervistën e dhënë së fundmi për mediat polake futbollisti shqiptar ka folur për ambientimin që pas largimit nga Tirana.

“Forma ime po rritet. Përveç kësaj, unë e di se në më pak se dy javë e gjysmë ne do të luajmë ndeshjen tonë të parë të rëndësishme. Skuadra është pothuajse e kompletuar, ne të gjithë jemi duke u stërvitur për të arritur nivelin më të lartë para eliminatoreve të Champions League. Unë stërvitem çdo ditë, vrapoj, shkoj në palestër dhe luajmë ndeshje intensive.

Qëndrimi në kamp është shumë i rëndësishëm për mua. Unë nuk u bashkova me Legia në janar, tani dua të jem sa më afër ekipit. Kemi shumë trajnime dhe ndeshje të rëndësishme prapa nesh, kështu që ne shikojmë pozitivisht në të ardhmen.

Nuk dua të gjykoj performancën time në miqësore me Bischofshofen SK. Unë dhe e gjithë skuadra luajtëm një garë shumë të mirë. Ne e mbajtëm pozicionin tonë dhe krijuam mundësi të përshtatshme.

Sinqerisht, unë nuk kam mësuar shumë polonisht. Unë mund të kuptoj frazat themelore si përshëndetjet. Mendoj se do të kuptoj më shumë me kohën”, tha Muçi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat