Dzeko nuk është në negociata me Fenerbahcen

Futboll

Dzeko nuk është në negociata me Fenerbahcen

Më: 20 qershor 2021 Në ora: 16:05
Dzeko nuk është në negociata me Fenerbahcen

Edin Dzeko nuk është në negociata me Fenerbahce, por mund të ndërpresë kontratën e tij me Romën, duke e bërë atë një lojtar të lirë për Milanin ose Juventusin.

Pavarësisht nga raportet turke, të gjitha burimet italiane këmbëngulin se nuk ka asgjë midis sulmuesit boshnjak dhe Fenerbahcen.

Nga ana tjetër, e ardhmja e tij në Stadio Olimpico nuk është aspak e sigurt.

Ka raporte nga Gazzetta dello Sport që Dzeko është në bisedime për të përfunduar kontratën e tij me pëlqim të ndërsjellë një vit më parë.

Ai mund të qëndrojë në Serie A, me Juventusin dhe Milanin të interesuar për të si një lojtar i lirë.

Rossonerët do të ktheheshin te Dzeko nëse Chelsea refuzon të lejojë Olivier Giroud të largohet falas pasi zgjati kontratën e tij deri në qershor të vitit 2022.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat