PSG fillon bisedimet me Kalidou Koulibalyn

Futboll

PSG fillon bisedimet me Kalidou Koulibalyn

Më: 26 korrik 2021 Në ora: 18:46
Kalidou Koulibaly

Gjiganti francez po synon transferimin e mbrojtësi Kalidou Koulibaly.

Sipas ‘Corriere dello Sport’, PSG e ka bërë si prioritet transferimin e Koulibaly gjatë afatit kalimtar të verës.

Raportohet se klubi francez tashmë ka nisur bisedimet me agjentët e futbollistit për të parë mundësinë e blerjes të tij.

Mbrojtësi dëshiron largimin nga Italia dhe është i hapur për një kalim në francë.

Interesim për 30-vjeçarin ka shprehur edhe Man Utd, ndërsa çmimi i tij në treg llogaritet të jetë rreth 40 milionë euro. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat