Lacazett në radarin e Atletico Madrid

Futboll

Lacazett në radarin e Atletico Madrid

Më: 26 korrik 2021 Në ora: 21:02
Alexandre Lacazette.

Klubi spanjoll dëshiron blerjen e Alexandre Lacazette.

Sipas ‘Calcio Mercato’, Atletico Madrid po konsideron transferimin e Lacazette gjatë afatit kalimtar të verës.

Klubi spanjoll prej kohësh është në kërkim të një sulmuesi tipik, dhe duket se i ka vënë syrin futbollistit të Arsenalit.

Në anën tjetër raportohet se “Topçinjtë” nuk llogarisin më në sulmuesin francez dhe janë të hapur për shitjen e tij për një ofertë rreth 15 milionë euro.

Trajneri i kampionëve të Spanjës është një admirues i lojës së 29-vjeçarit dhe po kërkon me çdo kusht ta ketë në ekip.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat