Muça rikthehet te Tirana

Futboll

Muça rikthehet te Tirana

Më: 31 korrik 2021 Në ora: 18:24
Muça rikthehet te Tirana

Qendërmbrojtësi i njohur shqiptar, Gentian Muça, është rikthyer sërish te KF Tirana.

34-vjeçari në sezonin e fundit ishte pjesë e FC Prishtinës, teksa nga sezoni i ri sërish do bartë veshur fanellën e klubit nga Kategoria Superiore.

Klubi nga kryeqyteti shqiptar ka konfirmuar sot (e premte) arritjen e marrëveshjes.

“Përjetë bardheblu!

Gent Muça, rikthehet në kryeqytet dhe pas takimit me presidencën arriti dakordësinë për të qënë sërish pjesë e skuadrës. Ish zëvendës kapiteni aq i dashur për publikun dhe shokët e ekipit vjen në familjen e tij dhe shprehet i lumtur që do të luajë sërish për fanellën më të bukur në botë” – thuhet në njoftimin e KF Tiranës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat