Arsenali e lë Bellerinin të largohet

Futboll

Arsenali e lë Bellerinin të largohet

Më: 31 korrik 2021 Në ora: 22:58
Hector Bellerin

Sipas Sky Sport Italia, Arsenali tani është i hapur për t’i lejuar Hector Bellerin një huazim te Interi me opsion blerjeje.

Topçinjtë deri më tani i kishin rezistuar çdo gjëje, përveç një transferimi të përhershëm për mbrojtësin e djathtë spanjoll, diçka që është përtej aftësive të Nerazzurrëve tani.

Bellerin është i interesuar për të kaluar në San Siro dhe për të provuar futbollin italian.

Këtë mbrëmje, Sky Sport Italia raporton se Arsenali është më në fund i gatshëm të hapë derën për një marrëveshje huazimi me mundësi blerjeje.

Ka të ngjarë që atëherë të bëhet një detyrim për të blerë nëse plotësohen disa kushte gjatë gjithë sezonit 2021-22.

26-vjeçari doli përmes akademisë së Arsenalit dhe kontrata e tij zgjat deri në qershor 2023.

Zgjedhja e parë e Interit mbetet Nahitan Nandez, por negociatat me Cagliari duket se nuk po përparojnë aq shpejt sa shpresohej.

Nandez nuk është teknikisht një mbrojtës krahu, por mund të luajë në të djathtë, si dhe në një rol më qendror në mesfushë në formacionin 3-5-2 të Simone Inzaghit. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat