Idrizi zverdhet, Schalke fiton bindshëm 

Futboll

Idrizi zverdhet, Schalke fiton bindshëm 

Nga: Kemajl Goca Më: 1 gusht 2021 Në ora: 15:22
Idrizi zverdhet, Schalke fiton bindshëm 

Schalke 04 merr veten pas humbjes si vendas me rezultat 3:1 nga Hamburger SV. 

Skuadra e Schalkes ka shënuar fitore në udhëtim, me rezultat 3:0 ndaj Holstein Kiel, në takimin e javës së dytë të Bundesliga II.

Futbollisti nga Kosova, Blendi Idrizi, u paraqit standard për Schalke 04, duke treguar lojë të mirë. 

Ai u ndëshkua me karton të verdhë në fillim të pjesës së dytë përkatësisht në minutën e 48-të, duke u zëvendësuar në minutën e 65-të

Gola i realizuan Terodde (2', 21') dhe Bulter (68').

Schalke renditet në vend të nëntë me 3 pikë dhe Holstein Kiel renditet në fund me 0 pikë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat