Roma me pikë të plota, -3 pikë nga lideri

Futboll

Roma me pikë të plota, -3 pikë nga lideri

Nga: K.Goca Më: 23 shtator 2021 Në ora: 22:40
Roma me pikë të plota, -3 pikë nga lideri

Roma arkëton tre pikë të mëdha në duel me Udinesen. 

Romakët shënuan fitore me rezultat 1:0 kundër Udineses, duke iu afruar për 3 pikë liderit Napoli.

Futbollisti Abraham shënoi në minutën e 36-të.

Në minutën e fundit, Roma mbetet pa një lojtar, Pellegrini përjashtohet me karton të kuq pas dy të verdhëve.

Roma rendit në vend të katërt me 12 pikë pas pesë jave në Serie A dhe Udinese është i dhjeti me 7 sosh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat