Barcelona triumfon, rikthen qetësinë

Futboll

Barcelona triumfon, rikthen qetësinë

Nga: K.Goca Më: 26 shtator 2021 Në ora: 18:06
Barcelona triumfon, rikthen qetësinë

Barcelona pas dy barazimeve rresht në Kampionatin Spanjës, gjen fitoren dhe rikthen qetësinë në taborin e saj, sidomos trajneri i shumë kritikuar Ronald Koeman.

Barcelona ka shënuar fitore me rezultat 3:0 ndaj Levantes, në takimin që u zhvillua në “Camp Nou”.  

Brenda 15 minutave të parë u shënuan dy gola të shpejtë dhe rezultoj me fitore.

Futbollistët Depay (6'), de Jong (14'), Fati (90+1') shënuan për fitoren e katalunasve.

Pas javës së 7-të, Barcelona është në vend të pestë me 12 pikë, por ka një ndeshje me pak dhe 5 pikë me pak se lideri Real Madridi dhe Levante renditet në të 17-tin me 4 sosh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat