Merret vendimi, sa tifozë do të lejohen në “El Clasico”?

Futboll

Merret vendimi, sa tifozë do të lejohen në “El Clasico”?

Më: 12 tetor 2021 Në ora: 20:20
Merret vendimi, sa tifozë do të lejohen në “El Clasico”?

Me 24 tetor në “Camp Nou” zhvillohet ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Real Madridit.

Qeveria katalanase sot ka marrë një vendimi shumë të rëndësishëm para këtij dueli.

Me vendimin e fundit, lejohet që stadiumet të mbushen plotësisht.

Kjo do të thotë që ndeshja më e madhe e futbollit evropiane mes Barcelonës dhe Real Madridit mund të luhet me kapacitet të plotë të tifozëve.

Ky vendim vlen për ekipet e La Liga-s që vijnë nga Katalonia.

Ky lajm është shumë i mirëseardhur për Barcelonën pasi tri ndeshjet e radhës i luan në shtëpi.

Fillimisht ‘Blaugranët’ luajnë ndaj Valencias me 17 tetor, më pas me 20 tetor ndaj Dynamo Kievit në Ligën e Kampionëve, ndërsa më 24 tetor përballen me Real Madridin.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat