Ndërpritet ndeshja! Goditet rëndë portieri në Gjilan, dërgohet urgjentisht në spital!

Nga: K.G. Më: 3 prill 2022 Në ora: 13:52

Ballafaqimi mes Gjilanit dhe Ballkanit, deri në momentin e ndërprerjes rezultati ishte 1:1.

Në  27 sekondat e para të ndeshjes, Ermal Krasniqi shënoi për epërsinë e Ballkanit.

Në minutën e 90+4, Enea Koliqi, portieri i Gjilanit doli në vijën e sulmit, në veprimin e fundit, duke barazuar befasisht rezultatin.

Në këtë minutën, portieri i Ballkanit Stive Frashëri, goditet, siç rapotohet kapet për fyti dhe shqelmohet, duke i shkaktuar lëndim të rëndë dhe u dërgua me autoambulancë për në spitalin e Gjilanit. Ballkani lëshon fushën, ndeshja ndërpritet.