Bislimi, Shaipi e Hajdari me Luganon e mposhtën Baselin e Xhakës dhe  Zeqirit

Nga: K. Goca Më: 9 tetor 2022 Në ora: 19:05
Uran Bislimi me fanellë të zezë

Për futbollistin Uran Bislimi është ndeshja e tretë rresht që paraqitet standard për ekipin e Luganos, e cila sot e mposhti me rezultat 1:0 Baselin.

Portieri Amir Shaipi dhe Bislimi, u paraqitën nga minuta e parë, Albian Hajdari nga minuta e 28-të, duke dhënë maksimumin në fitore.

Kapiteni Taulant Xhaka dhe Andi Zeqiri luajtën titullarë për Baselin.

Futbollisti Mahou në minutën e 33-të realizoi për fitoren e madhe të Luganos.

Amir Shaipi vlerësohet me notën 7.5, Uran Bislimi 6.8, Albian Hajdari 6.8, Andi Zeqiri 6.7 dhe Taulant Xhaka 6.8.

Pas javës së 10-të në kampionati zviceran, Lugano renditet në vend të katërt me 15 pikë e Baseli bie në të shtatin me 12 sosh, ndërsa Young Boys kryeson me 23.

Bislimi, Shaipi dhe Hajdari, me Luganon po tregojnë lojëra të lakmueshme dhe si fryt i kësaj janë në katërshen e parë të renditjes.

Lugano - Basel 1:0 (1:0)

Shikues: 3389.