Del Piero i pakënaqur me Juventusin

Më: 11 maj 2023 Në ora: 23:29
Del Piero

Barazimi 1:1 i Juventusit ndaj Sevillës nuk ka kënaqur njw ikonë të bardhezinjve si Alesandro Del Piero.

Ish-sulmuesi ka deklaruar se skuadra spanjolle luajti më mirë se ekipi i Alegrit, duke mos dhuruar atë që pritej.

“Ky gol dhuron më shumë se një shpresë. Ndeshja u luajt në mënyrë më të mirë për Seviljen, me më shumë qetësi, e lehtësuar nga ky start i ndeshjes, jo vetëm me golin, por edhe me rrezikshmërinë.

Juventusi humbi terren, u mundua që të futej përsëri në shina, por nuk ka bërë shumë, edhe kjo duhet thënë.

Është një skuadër e cila ka vështirësi që të përshpejtojë dhe të përmbysë aksionet sulmuese.

Janë 95 minuta thuajse perfekt për Seviljen dhe një minutë që ndryshon dinamikën e ndeshjes së ardhshme”, tha Del Piero.