Stuttgarti merr një pikë ndaj Leverkusenit

Më: 14 maj 2023 Në ora: 19:20

Stuttgarti ia doli mbanë të merrte një pikë jetike në shtëpi për objektivin mbijetesë në sfidën përballë Bayer Leverkusenit.

Skuadra e Hoeness nuk shkoi më shumë se barazimi 1-1 në “Mercedes-Benz-Arena”, pavarësisht se kaloi e para në avantazh.

Të dy golat u shënuan në fraksionin e dytë falë penalltive. Në minutën e 57-të nga pika e bardhë për Stuttgart goditi saktë Guirassy, i cili realizoi me një parabolë fantastike.

Ndryshime në kombëtaret e moshave/ Largohet trajneri i njohur, Bulku rritet në detyrë

Bayer Leverkuseni barazoi rezultatin në minutën e 70-të pas një gafë të portierit të Stuttgartit, i cili shkaktoi penallti.

Nga 11 metra largësi u tregua i saktë argjentinasi Exequiel Palacios.

Deri në fund nuk ndryshoi më asgjë në rezultat.

Pas këtij barazimi, Stuttgarti mbetet në vendin e 17-të me 29 pikë, ndërsa Bayer Leverkuseni shkon në kuotën e 49-të pikëve në vendin e shtatë.