Ylli i Brazilit zëvendësohet pas gafës

Më: 9 shtator 2023 Në ora: 16:18
Richarlison

Richarlison u pa duke qarë në stol pasi u zëvendësua gjatë përballjes së Brazilit me Bolivinë.

Sulmuesi i Tottenham-it ishte titullar në sulm në ndeshjen e vlefshme për kualifikuese për Kupën e Botës.

Ai ka pasur vështirësi për të gjetur rrugën e rrjetës te Spurs, pasi ka shënuar vetëm katër herë në 40 ndeshje nga transferimi në Londër vitin e kaluar.

Dhe vështirësitë duket se kanë vazhduarf edhe me kombëtaren.

Richarlison, 26 vjeç, nuk ka shënuar asnjë gol në katër ndeshjet e tij të fundit me Brazilin.

Goli i tij i fundit ka qenë fitoren 4-1 ndaj Koresë së Jugut në Kupën e Botës.

Gjatë ndeshjes së mbrëmshme, ai shpërdoroi një rast të pastër duke e dërguar topin shumë mbi traversë.

Gabimi i tij erdhi vetëm pesë minuta nga fillimi i pjesës së dytë, me skuadrën e tij në avantazh 2-0.

Ai u zëvendësua në minutën e 71-të, i zëvendësuar nga Matheus Cunha i Wolves.

Pas uljes në stol, Richarlison dukej se po qante pas një tjetër ndeshje pa gol.

Brazili fitoi 5-1, me dygolëshin e Neymar që e ndihmoi atë të kalojë Pelen dhe të bëhet golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave për Brazilin.