Ankohet për një penallti

Më: 4 tetor 2023 Në ora: 13:36
Roger Schmidt

Benfika humbi edhe ndeshjen e dytë të grupit D në Champions League. “Shqiponjat e Lisbonës” u mposhtën 1-0 në “San Siro” nga Interi, që iu fal golit të francezit Thuram për të regjistruar suksesin e parë.

Trajneri gjerman i Benfikës, Roger Schmidt uroi kundërshtarët për fitoren, ndërkohë që shprehu pakënaqësinë e tij për gjykimin e takimit. Duke pretenduar për një penallti të mohuar nga kryesori holandez Makkelie.

“Komplimente Interit, e merituan fitoren.

Ata krijuan më shumë mundësi të pastra shënimi, kjo nuk mohohet. Mendoj se ndeshja ndryshoi shumë në pjesën e dytë.

Në të parën luajtëm mirë, por na mungoi një penallti e pastër në rastin Barella-Neres. Ndërkohë që zikaltrit nuk na kishin rrezikuar shumë.

Në 45 minutat e dyta humbëm shumë topa dhe Interi krijoi shumë raste. Trubin (portieri) na shpëtoi nga një humbje më e thellë. Duhet ta pranojmë këtë humbje”, theksoi Schmidt.