Reali bindës! Arsenali, Bayerni e Interi nuk falin rivalët

Kemajl Goca Nga Kemajl Goca Më 8 nëntor 2023 Në ora: 20:57 Përditësuar në ora: 23:23 më 08.11.2023
Pamje nga ndeshja Real - Braga

Gjashtë skuadra në të tetën e finales, ja renditja në 8 grupet e Championsit

Bayerni, Real Madridi, Interi, Sociedad, Manchester City e Leipzig, kanë siguruar kalimin në të tetën e finales së Champions League në futboll.

Dy xhiro pa përfunduar faza e grupeve, disa grupe janë shumë të paqarta nga kreu e deri të i fundit në renditje.

Manchester Utd nga epërsia 0:2, tronditet me humbje 4:3 në Copenhangen

Manchester Utd tronditet në Copenhangen.

“Djajtë e kuq” dy herë avancuan 0:2, 2:3 por pësuan humbje me rezultat 4:3 nga Copenhangen në ndeshjen e Grupit A të Champions League.

Manchester Utd ka komplikuar gjasat për kualifikim.

Rasmus Hojlund në minutën e 3-të e 28-të shënoi për epërsinë 0:2 të Manchester Utd.

Në minutën e 42-të, Markus Rashford i Manchester Utd u ndëshkua me karton të kuq.

Dy gola në fund të pjesës së parë, Mohamed Elyounoussi (45’) e Goncalves (45+5’ – nga penalltia) barazuan 2:2.

Në minutën e 69-të, Bruno Fernandes nga penalltia shënoi për 2:3 në favor të Manchester Utd.

Në minutën e 83-të, Lukas Lerager ka barazuar rezultatin 3:3 dhe Roony Bardghji në atë të 87-të shënoi për fitoren e madhe (4:3) të Copenhangen-it.

Bayerni kryeson në grupin A me 12 pikë, pasojnë Copenhangen me 4, Galatasaray 4 e Manchester Utd 3.

Galatasaray mposhtet në Munih

Real Madridi matematikisht ka siguruar vendin e parë dhe kalimin në të tetën e finales së Champions League.

“Mbretërit” shënuan fitore me rezultat 3:0 ndaj Bragës, në takimin e xhiros së katërt të grupit C.

Në minutën e 6-të, Reali me fat, Alvaro Djalo i Bragës, ka dështuar nga penalltia.

Në minutën e 27-të, Brahim Diaz e hap serinë e golave duke vazhduar Vinicius Junior (58’) e Rodrygo (61’).

Bayerni me mund të madh e ka mposhtur me rezultat 2:1 Galatasarayn.

Sulmuesi anglez Harry Kane ka realizuar në minutën e 82-të e të 86-tën për fitoren e Bayernit.

Cedric Bakambu në minutën e 90+3 shënoi për Galatasarayn.

PSV e ka mundur me rezultat 1:0 Lens-in.

Luuk de Jong është më i merituari duke shënuar në minutën e 12-të.

Arsenali ka marrë tre pikë të mëdha, duke e mposhtur me rezultat 2:0 Sevillën.

Golat i realizuan Leandro Trossard (30’) e Saka (64’).

Interi ka fituar falë një penalltisë në udhëtim, me rezultat 1:0 ndaj Salzburgut.

Lautaro Martinez shënoi nga penalltia në minutën e 86-të.

Bayerni fiton

(E plotësuar) – 90+3' Cedric Bakambu shënon për Galatasarayn.

86' Lukas Lerager ka barazuar rezultatin 3:3 me Manchester Utd,

90' Minuta e fundit.

Salzburg – Inter 0:1 (0:0)

86' Harry Kane sërish, 2;0 për Bayernin.

86' Lautaro Martinez shënon nga penalltia për Interin.

80' Harry Kane kalon në epërsi Bayernin.

78' Interi nuk po shënon në Salzburg.

76' Gjithçka e qartë në Madrid.71' bayerni ende nuk po shënon.

69' Bruno Fernandes nga penalltia shënon për 2:3 në favor të Manchester Utd.

69' Arsenali dhe Reali e kanë në xhep fitoren.

64' Saka shënon për Arsenalin.

61' Rodrygo thellon epërsinë 3:0 të Realit.58' Vinicius Junior shton epërsinë e Realit.

55' Ndeshje të forta.

47' Pritet ndeshje të forta në pjesën e dytë.

Përfundojnë pjesët e para.

45+5, Goncalves shënon dhe barazon 2:2 ndaj Manchestwer Utd.

45'  Mohamed Elyounoussi shënon për Copenhagen, ngushton rezultatin në 1:2.42' Markus Rashford i Manchester Utd ndëshkohet me karton të kuq.

40' Nuk la gola në Munih.

36' Bayerni kërkon golin me çdo kusht.

30'  Leandro Trossard ka realizaur për Arsenalin.28' Rasmus Hojlund e ka mbrëmjen e tij, ka shënuar golin e dytë dhe të epërsisë 0:2 për Manchester Utd.

27' Real Madridi megjithatë kalojnë në epërsi falë golit të Brahim Diaz .

23' Reali ende nuk ka shënuar.

17' Nuk ka gola në sfidën Bayern - Galatasaray.

12' Luuk de Jong shënon për PSV-në.

10' Ndeshje të mira,6' Reali me fat, Alvaro Djalo i Bragës ka dështuar nga penalltia.

4' Nuk ka gola në ndeshjet e orës 21.00.

3' Rasmus Hojlund kalon në epërsi Manchester Utd.

1' Fillojnë ndeshjet.

Gjithçka gati.

Sociedad pa problem ndaj Benfica-s

Sociedad ka marrë tre pikë të mëdha në duel me ekipin portugez, Benfica.

Sociedad ka shënuar fitore pa problem, me rezultat 3:1 ndaj Benfica-s.

Futbollistët Marino (6'), Qyarzabal (11'), Barrenetxea (21’) shënuan për fitoren e  thellë.

Për mysafirët ka realizuar Rafa Silva në minutën e 49-të.

Në minutën e 29-të Mendez i Sociedadit ka dështuar nga penalltia.

Në Grupin D të Champions League, Sociedad kryeson me 10 pikë, pasojnë Interi 7, Salzburg 3 dhe Benfica është në fund me .

Rrahmani me Napolin zhgënjejnë

Napoli ka zhgënjyer në kuadër të  Champions League.

Napoli ka barazuar me rezultat 1:1 në duel me Union Berlinin.

Futbollisti Politano ka shënuar në fund të pjesës së parë përkatësisht në minutën e 41-të, 1:0.

Union Berlini ka barazuar në fillim të pjesë së dytë respektivisht në minutën e 52-të golin e futbollistit Fofana.

Reprezentuesi i Kosovës, Amir Rrahmani, u paraqit nga minuta e parë për napolitanët.

Kampioni i Italisë renditet në vend të dytë me 7 pikë sa ka edhe Reali, lider i Grupit C, pasojnë Braga me 3 dhe Union Berlini me 1 pikë.

Bayerni, Manchester Utd, Interi, Arsenali kërkojnë fitore

Bayerni, Manchester Utd, Interi, Arsenali kërkojnë fitore.

Të gjitha ndeshjet priten me kërshëri në xhiron e katërt në Champions League në futboll.