​Bellingham “i gjuhet” në fytyrë gjyqtarit, Modriq ul kokën

Më: 3 mars 2024 Në ora: 14:17

Futbollistët e Realit u tërbuan në fund të ndeshjes së djeshme ndaj Valencisë.

Arsyeja ishte goli i anuluar i Jude Bellingham në minutën e tetë të pushimeve në një ndeshje në të cilën ata shkuan nga 0:2 në 2:2, dhe më pas festuan golin e Bellingham për 3:2 para se të kuptonin se gjyqtari Jesus Manzano dha shenjë për përfundimin e ndeshjes para se të shënohet goli.

Pasuan protesta të dhunshme, britma dhe zhurmë. Manzano u rrethua nga lojtarët e Realit, të cilët nuk mund ta besonin se loja u ndërpre në momentet kur topi fluturoi në pjesën e sipërme të zonës, ku Bellingham ishte gati dhe i saktë.

Në mesin e lojtarëve që tentuan t'ia vënë në dukje gabimin gjyqtarit ishte edhe Luka Modriq. Reagimi i tij ishte i ndryshëm nga ai i shokëve të skuadrës.

Ndërsa Bellingham bërtiste dhe shante, dhe të tjerët u përpoqën t'i tregonin gjyqtarit atë që ata mendonin se ishte gabimi i tij, Modriq thjesht mbajti kokën ulur dhe u largua nga turma.