Newcastle ruan ritmin pozitiv

Më: 13 prill 2024 Në ora: 15:35
Newcastle

Newcastle bën “poker” ndaj Tottenham në “St. James’ Park”, duke ruajtur ritmin pozitiv, ndërsa miqtë nga ana tjetër rikthehen te rezultati negativ.

Vendasit zhbllokuan sfidën në minutën e 30’ me Isak, teksa Gordon dyfishoi avantazh e skuadrës së tij me golin e realizuar në minutën e 32’ dhe njëkohësisht bëri që fraksioni hapës të mbyllej me rezultatin 2-0.

Italia me pesë skuadra në Champions, mjafton vetëm një kombinim për t’u zyrtarizuar

Në pjesën e dytë vendasit gjetën edhe dy herë të tjera rrugën drejt rrjetës.

Isak shënoi golin e tretë për ekipin e tij dhe të dytin personal në minutën e 51’. Ndërkohë Schar vulosi këtë takim me golin e realizuar në minutën e 87’.

Pas javës së 33-të të Premier League, Newcastle renditet në vend të gjashtë me 50 pikë, teksa Tottenham në vend të pestë me 60 pikë.