“Conte kapiteni i një skuadre të droguarish, Mourinho ka flokë më të mirë” - Bota Sot
“Conte kapiteni i një skuadre të droguarish, Mourinho ka flokë më të mirë”

Futboll

“Conte kapiteni i një skuadre të droguarish, Mourinho ka flokë më të mirë”

Më: 9 janar 2018 Në ora: 19:14
Mourinho dhe Conte

Një gazetar i cili është pranë rrethit të ngushtë të Jose Mourinho-s thotë se Antonio Conte ishte kapiteni i një skuadre të Juventus-it të mbushur me lojtarë që merrnin doping me emrin EPO, dhe se portugezi ka flokë më të mirë.

Doktor Riccardo Agricola u dënua me 22 muaj burg në 2004 pasi administronte substancën e ndaluar për lojtarët nga viti 1994 deri në 1998, duke përfshirë dopingun EPO.

Në dhjetor të 2005, si ai ashtu edhe drejtori Antonio Giraudo u pezulluan nga një gjyq i Torinos për mashtrim.

Conte dhe Mourinho kanë javë që ngacmojnë njëri-tjetrin, dhe një gazetar portugez i cili është përshkruar si zëdhënësi jo-zyrtar i Mourinho-s ka folur rreth gjyqit të dopingut.

“Analizat ishin bindëse dhe përfundimtare, sipas autoriteteve të anti-dopingut,” shprehet Eladio Parames.

“Kjo çështje përfundoi përpara gjyqit. Apel pas apeli, influencë nga shumë anë për të arkivuar gjyqin dhe për të mos dënuar njeri seriozisht.

“Dhe kush ishte kapiteni i Juve-s? Antonio Conte!

“Më vonë, i njëjti zotëri u dënua 6 muaj, i akuzuar për trukim rezultatesh. Ai e mohoi, patjetër, por njolla e zezë nuk iu zhduk asnjëherë.

“Dhe është ai zotëri, i cili vjen nga një e shkuar e turpshme, i cili akuzon Jose Mourinho-n për një person të ulët.

“Por ai nuk mund të krahasohet me Mourinho-n…përveç kësaj ai ka edhe flokë më të mirë.”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera