Açif Shehu i vitit 1977 dhe i sotmi, një dallim i madh! - Bota Sot
Açif Shehu i vitit 1977 dhe i sotmi, një dallim i madh!

Futboll

Açif Shehu i vitit 1977 dhe i sotmi, një dallim i madh!

Nga: Kemajl Goca Më: 19 qershor 2018 Në ora: 11:51
Açif Shehu në vitin 2018

Açif Shehu ka qenë prej futbollistëve më të mirë që ka pasur Kosova. Një periudhë të gjatë ka luajtur për Vëllaznimin e Gjakovës dhe një kohë edhe në Liri të Prizrenit.  Në vitet e pas luftës edhe kryetar i Komunës së Gjakovës. I paraqesim dy vite shumë interesante se si dukej Açif Shehu në vitin 1977 dhe në vitin 2018! 

Image

Açif Shehu

“Prizreni im i lashtë: i historisë, i kulturës, i sportit e i civilizimit.
KF LIRIA - kohërat e arta të futbollit ku luhej me profesionalizëm dhe nga një publik madhështor, i cili i çmonte vlerat.
Respekt e nderim të gjithë atyre që bartën këtë fanellë dhe kryesinë e saj të udhëhequr nga i ndjeri Xhemo Goxha!
Prizren, 1977”, shkruan Açif Shehu në profilin e tij në facebook.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera