UEFA merr vendimin, Euro në Gjermani - Bota Sot
UEFA merr vendimin, Euro në Gjermani

Futboll

UEFA merr vendimin, Euro në Gjermani

Më: 27 shtator 2018 Në ora: 15:40
UEFA merr vendimin, Euro në Gjermani

Një luftë e vërtet ka qenë ajo midis Gjermanisë dhe Turqisë për të pritur kombëtaret në Euro 2024. Por në fund kanë qenë gjermanët ata të cilët kanë arritur të bindin Qeverinë Europiane të Futobllit.

Tashmë është zyrtare Euro 2024 do të mbahet në Gjermani, duke qenë se gjermanët i kanë plotësuar të gjithë kushtet e UEFA-s për një kompeticion kaq prestigjioz.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...