Blanck publikon listën për Ligën e Kombeve, prapë lë jashtë Benzeman dhe Lacazette - Bota Sot
Blanck publikon listën për Ligën e Kombeve, prapë lë jashtë Benzeman dhe Lacazette

Futboll

Blanck publikon listën për Ligën e Kombeve, prapë lë jashtë Benzeman dhe Lacazette

Më: 4 tetor 2018 Në ora: 18:42
Diedier Deschamps

Mesfushori i Juventusit, Blaise Matuidi dhe Steven Nzonzi janë ftuar përsëri në Kombëtaren e Francës për ndeshjet kundër Gjermanisë dhe Islandës

Les Bleus fituan Botërorin në verë dhe në paraqitje të shtatorit patën të njëjtët emra edhe për Ligën e Kombeve.

Këtë herë trajneri Diedier Deschamps ka bërë gjashtë ndryshime, por Matuido dhe Nzonzi i kanë ruajtur vendet.

Franca do të luaj kundër Gjermaisë në Ligën e Kombëve në Stade de Francë më 16 tetor, por para kësaj kanë një ndeshje miqësore kundër Islandës në Guingamp më 11 tetor.

Skuadra e Francës që do të përballet me Islandën dhe Gjermaninë:

Portierë: Alphonse Areola [Paris Saint-Germain], Hugo Lloris [Tottenham Hotspur], Steve Mandanda [Marseille]

Mbrojtës: Lucas Digne [Everton], Lucas Hernandez [Atletico Madrid], Presnel Kimpembe [Paris Saint-Germain], Benjamin Pavard [Stuttgart], Mamadou Sakho [Crystal Palace], Djibril Sidibe [Monaco], Raphael Varane [Real Madrid], Kurt Zouma [Everton]

Mesfushorë: N'Golo Kante [Chelsea], Blaise Matuidi [Juventus], Tanguy Ndombele [Lyon], Steven Nzonzi [Roma], Paul Pogba [Manchester United]

Sulmues: Ousmane Dembele [Barcelona], Nabil Fekir [Lyon], Olivier Giroud [Chelsea], Antoine Griezmann [Atletico Madrid], Thomas Lemar [Atletico Madrid], Kylian Mbappe [Paris Saint-Germain], Florian Thauvin [Marseille].

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...