Mancini ka një premtim për tifozët - Bota Sot
Mancini ka një premtim për tifozët

Futboll

Mancini ka një premtim për tifozët

Më: 10 tetor 2018 Në ora: 10:13
Roberto Mancini

Italia do ta luajë ndeshjen e radhës kundër Ukrainës.

Trajneri i Italisë, Roberto Mancini ka dhënë premtimin tifozëve se do të shohin një skuadër sulmuese dhe spektakolare në ndeshjen ndaj Ukrainës.

“Do të jetë një Itali sulmuese, çka do të thotë që do të luajmë me skemën 4-3-3. Për fat të mirë rikthehet Verratti, që për mua është shumë i rëndësishëm. Me përvojën e tij do të na ndihmojë shumë. Janë dy ndeshje në 4 ditë dhe ndonjë lojtar do të lodhet më shumë se të tjerët”, tha Mourinho.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...