Kosova 3-1 Malta, notat e lojtarëve - Bota Sot
Kosova 3-1 Malta, notat e lojtarëve

Futboll

Kosova 3-1 Malta, notat e lojtarëve

Më: 11 tetor 2018 Në ora: 23:20
Foto

Kosova ka shënuar fitore bindëse ndaj Maltës.

Përfaqësuesja e Kosovës ka fituar 3 me 1 ndaj Maltës, duke përforcuar edhe më shumë pozitën e parë në Grupin D,

Lojtari më i mirë i ndeshjes Kosovë – Maltë, ishte Benjamin Kololli, që shënoi dy gola në ndeshje, duke marr notën 8.8, raporton “lajmi.net”.

Nga ana tjetër, dështimi i ndeshjes ishte mesfushori i Maltës, Mifsud, që u ndëshkua me karton të kuq në ndeshje, ndërsa mori vlerësimin 5.0.

Më poshtë mund t’i shikoni notat e lojtarëve të Kosovës dhe Maltës.

Image

 

 

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera