Henry dëshiron tri transferime te Monaco gjatë janarit - Bota Sot
Henry dëshiron tri transferime te Monaco gjatë janarit

Futboll

Henry dëshiron tri transferime te Monaco gjatë janarit

Më: 1 nëntor 2018 Në ora: 10:55
Thierry Henry

Thierry Henry po mendon qysh tani për transferime te skuadra franceze, Monaco.

Legjenda e Arsenalit u emërua para disa javësh si trajner i Monacos.

Megjithatë, Henry ka punë të mëdha te Monaco, pasi e mori klubin në pozitat e fundit dhe i duhet ta ngritë lartë.

Për ta bërë këtë, ish-sulmuesi francez mendohet se klubi ka nevojë për përforcime të reja pasi grupi aktual nuk i përmbush pritshmëritë.

Henry beson se klubit i nevojiten tri përforcime gjatë muajit janarit sidomos nëse Radamel Falcao largohet për një shumë të madhe drejt Kinës.

Sipas mediumit francez Le10Sport, menaxheri i Monacos mendon se ekipit i nevojitet një qendërmbrojtës, një mesfushor qendror dhe një sulmues.

Janë këto tri përforcime që pritet t’i forcojë Henry gjatë afatit kalimtar të janarit.

Emra të përveçëm nuk janë përmendur, por për qendër të mbrojtjes mendohet Andreas Christensen i Chelseat.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...