Gjakovë: Familja e Pjeter Perforivit, ia fal gjakun familjes së Afrim Alijaj - Bota Sot
Gjakovë: Familja e Pjeter Perforivit, ia fal gjakun familjes së Afrim Alijaj

Gjakova

Gjakovë: Familja e Pjeter Perforivit, ia fal gjakun familjes së Afrim Alijaj

Më: 7 korrik 2019 Në ora: 20:01
Pamje nga vendi i ngjarjes

Gjatë ditës së somte, e Pjeter Perforivit, i fali plagën familjes së Afrim Alijaj, në Dujakë të Gjakovës, në prezencë të prijësve fetar dhe pesonaliteteve tjera.

Kështu ka bërë të ditur ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj i cili edhe ishte prezent në këtë një falje gjaku e cila u bë në mes familjes Perforivit dhe familjes Alijaj.

Lekaj ka shkruar se ishte knaqësi pjesëmarrja në këtë ngjarje.

“Familja e Pjeter Perforivit, i fali plagën familjes së Afrim Alijaj, në Dujakë të Gjakovës, në prezencë të prijësve fetar dhe pesonaliteteve tjera. Është kënaqësi të jem pjesë e proceseve që sjellin paqe dhe afrim mes shqiptarëve. Se veç bashkimi na ka mbajtur të gjallë”, ka shkruar Lekaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...