Hapet me 30 minuta me vonesë qendra më e madhe e votimit në Gjakovë

Gjakova

Hapet me 30 minuta me vonesë qendra më e madhe e votimit në Gjakovë

Më: 14 shkurt 2021 Në ora: 09:01
Foto ilustrim

Rreth 30 minuta me vonesë është hapur qendra më e madhe e votimit në Gjakovë.

Kështu ka bërë të ditur Berat Bejtullahi, menaxher i qendrës së votimit në shkollën e mesme të ulët “Yll Morina”.

Ndryshe, qytetarët e Kosovës me të drejtë vote sot i drejtohen kutive të votimit nga ora 07:00 deri në 19:00 për të zgjedhur 120 deputetët e Kuvendit të Kosovës, për legjislaturën e tetë.

Këto janë zgjedhje të parakohshme parlamentare, ku në garën zgjedhore janë 21 parti politike, 2 koalicione dhe 5 iniciativa qytetare.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat