Spitali i Gjakovës: 68 pacientë trajtohen për koronavirus, 32 në oksigjenoterapi

Gjakova

Spitali i Gjakovës: 68 pacientë trajtohen për koronavirus, 32 në oksigjenoterapi

Më: 25 shkurt 2021 Në ora: 08:30
Foto ilustrim

Në Spitalin e Gjakovës po trajtohen 68 pacientë për koronavirus.

Nga ta 45 janë të konfirmuar për koronavirus dhe 32 janë në oksigjenoterapi, një në CPAP maskë kurse 2 në respirator.

Pjesa e stafit me prekur me koronavirus janë një mjek, dy infermierë dhe dy  persona nga stafi administrativ.

Njoftimi i plotë:

 Raporti 24 orësh për Spitalin e Gjakovës, datë 25 Shkurt 2021, ora 7:45 është:
🔸68 pacientë të hospitalizuar janë trajtuar për Covid,


🔸45 pacientë janë të konfirmuar Covid-19 Pozitiv,
🔸17 pacientë të konfirmuar Negativ
🔸6 pacientë të pakonfirmuar,
🔸32 pacientë me oksigjeno terapi,
🔸1 pacientë në CPAP maske,
🔸2 pacientë në respirator,
🔘 Prej stafit të Spitalit Covid Pozitiv janë 5 persona: 1 mjek, 2 infermier dhe 2 staf administrativ.
🔹 Ju rikujtomë qytetarëve se spitalet po mbushen, mbani maskat,distancen dhe higjenen.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat