Aksident në rrugën Kërçovë-Gostivar, humb jetën një person

Gostivari

Aksident në rrugën Kërçovë-Gostivar, humb jetën një person

Më: 30 prill 2020 Në ora: 13:18
Foto Ilustrim

Në orët e mëngjesit në polici është paraqitur se në rrugën magjistrale Kërçovë-Gostivar ka ndodhur një aksident në të cilën ka humbur jetën një person, ndërsa dy të tjerë janë lënduar.

Siç informojnë nga MPB, aksidenti ka ndodhur në hyrje të fshatit Zajas, ndërsa në të janë përfshirë vetura “Golf” e drejtuar nga një 22-vjeçar nga Sërbica me targa të Kërçovës, një veturë “Seat” e drejtuar nga një 63-vjeçar nga Kërçova dhe një “Forrd Escort” me targa të Ohrit e drejtuar nga një 23-vjeçar nga fshati Strogomishtja e Epërme.

Në aksident ka humbur jetën një 54-vjeçar nga fshati Strogomishtja e Epërme, bashkudhëtar në veturën “Ford Escort”. Lëndime të rënda trupore kanë marrë shoferët e veturave Ford dhe Seat, të cilët janë dërguar në spitalin e Kërçovës.

Në vendin e ngjarjes inspektim kanë bërë ekipet e policisë nga SPB-Kërçovë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat