Kryetari Arben Taravari takoi komandantin e Renxherëve, Mentor Saiti

Gostivari

Kryetari Arben Taravari takoi komandantin e Renxherëve, Mentor Saiti

Më: 21 maj 2020 Në ora: 14:01
Pamje nga takimi

Kryetari i komunës së Gostivarit, Arben Taravari priti sot në kabinetin e tij një delegacion të Njësisë për operacione speciale – Renxherët, të udhëhequr nga komandanti i njësisë, nënkoloneli Mentor Saiti.

Në takim, kryetari Taravari dhe komandanti Saiti, bashkëbiseduan për gjendjen e krijuar me pandeminë nga COVID -19 dhe shkëmbyen informacione në lidhje me aktivitetet që po ndërmarrin organet të cilat ata i përfaqësojnë.

Shkas i takimit ishte ndarja e pakove me produkte ushqimore dhe higjienike për 10 familje nevojtare, të cilat do t’i përzgjedhë Komuna e Gostivarit nga lista prioritare për ndihma emergjente.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat