Aksion policor në Gostivar, gjobiten 60 qytetarë

Gostivari

Aksion policor në Gostivar, gjobiten 60 qytetarë

Më: 26 shtator 2020 Në ora: 18:16
Foto ilustrim

Ministria e Brendshme, përveç në territorin e kryeqytetit Shkup, ka filluar zbatimin e kontrolleve të intensifikuara për të sanksionuar mosrespektimin e rregullave dhe rregulloreve të komunikacionit në qytete të tjera.

Sot në Gostivar për vetëm një orë u dhanë 60 gjoba.

“Sanksionohen të gjitha shkeljet në komunikacion, posaçërisht ato që janë shkaku më i zakonshëm i aksidenteve në komunikacion me pasoja të rënda, siç janë drejtimi nën ndikimin e alkoolit, drejtimi me shpejtësi, mosdhënia e përparësisë së automjeteve që kalojnë dhe këmbësorëve. Për vetëm një orë në kontrollin e sotëm në Gostivar, u dhanë 60 gjoba, kryesisht për automjete të paregjistruara, që lëviznin pa patentë sh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat