Ambasada e Japonisë dhuron 127 kartela me 20 GB internet për nxënësit e Gostivarit

Gostivari

Ambasada e Japonisë dhuron 127 kartela me 20 GB internet për nxënësit e Gostivarit

Më: 29 prill 2021 Në ora: 15:53
Foto ilustrim

Ambasada e Japonisë në vend, bëri donacion 127 kartela me interent për nxënësit e shkollave të mesme në qytetin e Gostivarit.

Kartelat do t’u shpërndahen nxënëseve që nuk kanë patur mundësi për të ndjekur mësimin online.

Dua të falenderojë Ambasadën dhe popullin japonez për këtë donacion i cili është mjaftë i nevojshëm për nxënësit tanë.

“Vlenë të përmendet se me këtë ambasadë kemi nënshkruar marrëveshje si pushtet lokal në shkurt të këtij viti, përmesë së cilës për spitalin e qytetit siguruam roentgen aparat digjital me vlerë mbi 60.000 euro”, njoftoi kryetari i komunës, Arben Taravari.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat