Gostivari pushtohet nga droga, qentë dhe mbeturinat

Gostivari

Gostivari pushtohet nga droga, qentë dhe mbeturinat

Më: 7 gusht 2021 Në ora: 15:17
Foto ilustrim

Gostivari ,një qytet ndryshe i “qeverisur”,të paktën kështu shprehen autoritetet drejtuese atje,por realiteti është ndryshe dhe në këtë vijë janë edhe qytetarët e shumtë që e shprehin mllefin e tyre nëpër rrjetet sociale dhe kudo tjetër informon Tetovasot.

Kronika e zezë është e mbushur çdo ditë e më shumë me arrestime të shumta që bën policia në kapjen e autorëve të ndryshlm që kapen me drogë në sasi të mëdha.Qyteti është i “mirëqeverisur”vetëm nga ata që e drejtojnë atë por në fakt nuk ndodhë kështu sepse ai vazhdon të jetë i mbytur çdo ditë e më shumë edhe nga mbeturinat dhe qentë endacakë që kanë pushtuar çdo skaj të qytetit dhe shumë qytetarë vazhdojnë ta pësojnë nga kafshimet që janë bërë thuajse përditshmëri.

Gjatë ditës së djeshme, rreth orës 21.45, në lagjen “Ilindenska” në afërsi të një lokali, nëpunësit policor nga Sektori për Punë të Brendshme Tetovë, kanë arrestuar A.R(38) nga Republika e Shqipërisë, Sh.I(28)nga Haraçina dhe B.T(32) nga Shkupi.

Gjatë kontrollit që është kryer në automjetin e tyre me targa të Shqipërisë, në bagazh është gjetur sasi e madhe e marihuanës, ndërsa të tre personat janë mbajtur në Stacioni policor në Gostivar.

Gjatë mbrëmjes, me urdhër paraprak nga gjykata, në orët e hershme të mëngjes prej 02.45 deri 04.00, është kryer bastisje në banesën e A.R, me ç’rast është gjetur dhe konfiskuar, 2 valixhe të mëdha udhëtimi me marihuanë, një çantë me marihuanë, peshore digjitale dhe makinë elektrike për paketim të marihuanës. Më masë totale është gjetur 40 kg marihuanë.

Pas dokumentimit të plotë të rastit, kundër tre personave do të ngritet padi penal për veprën “prodhim dhe shitje e palejuar e lëndëve narkotike dhe substancave psikotrope” e dënuar me Kodin penal, sipas nenit 215.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat