Ia huqin me të madhe, Kroacinë e prezantojnë si Serbi

Hendboll

Ia huqin me të madhe, Kroacinë e prezantojnë si Serbi

Më: 23 korrik 2019 Në ora: 18:06
Ia huqin me të madhe, Kroacinë e prezantojnë si Serbi

Regjia spanjolle e ka bërë një gabim amatoresk dhe skandaloz gjatë intonimit të himneve para ndeshjes ndërmjet Kroacisë dhe Portugalisë, në Kampionatin Botëror U-21 të hendbollit

Organizatori i Kampionatit Botëror U-21 të hendbollit e ka bërë një huqje të madhe gjatë intonimit të himneve para ndeshjes.

Në fakt, në ndeshjen ndërmjet Kroacisë dhe Portugalisë, spikeri zyrtar e prezantoi Kroacinë si Serbi, duke thënë se është koha që të dëgjohet himni i Serbisë.

Mirëpo, këtë gabim skandaloz regjia spanjolle e përmirësoi menjëherë duke kërkuar falje, ndërsa më pas u intonua himni kroat.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat