Burneta Rama në formën më të mirë, paralajmëron një Vushtrri edhe më të fortë  

Hendboll

Burneta Rama në formën më të mirë, paralajmëron një Vushtrri edhe më të fortë  

Nga: Kemajl Goca Më: 24 shtator 2021 Në ora: 13:08
Burneta Rama në formën më të mirë, paralajmëron një Vushtrri edhe më të fortë  

Vushtrria synon mbrojtjen e titullit të kampionit dhe të luftojnë edhe për trofeun e Kupës së Kosovës. 

Vushtrriaset e filluan furishëm edicionin e ri, me fitore bindëse me rezultat 50:31 ndaj Shqiponjës nga Gjakova.

Burneta Rama, prej hendbollisteve më të mira në vendin tonë, tha se forcën më të madhe të ekipit të saj e sheh në lojën e shpejtë.

Burneta është në formën më të mirë e cila në përballjen e parë realizoi 17 gola. 

“Vushtrria tash e sa vite e ka dëshmuar që ka qenë dhe është kandidate për të gjitha trofetë. 

Sigurisht që si kampione e Kosovës jemi duke punuar shumë në këtë drejtim dhe forcën më të madhe e shoh në lojën e shpejt.

Meqenëse klubi është i fokusuar me lojtare të reja dhe me perspektiv, mendoj që një lojë të shpejt e të sigurt e kemi një ndër forcat kryesore”, thotë Rama për gazetën kombëtare “Bota sot”.

Vushtrria po përgatiten për sfidën e radhës kundër Samadrexhës, në ndeshjen e javës së dytë të Superligës së Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat