Moti i ligë shkakton prishje, KEDS me punëtorë dhe makineri shtesë në terren - Bota Sot
Moti i ligë shkakton prishje, KEDS me punëtorë dhe makineri shtesë në terren

Kosova

Moti i ligë shkakton prishje, KEDS me punëtorë dhe makineri shtesë në terren

Më: 24 dhjetor 2018 Në ora: 15:28
KEDS

Moti i ligë dhe erërat e forta po vazhdojnë të shkaktojë prishje në rrjetin elektrik anekënd vendit. Rajoni i Dukagjinit, përkatësisht Peja, Prizreni dhe Gjakova, është më i afektuari sot, por edhe Prishtina si dhe disa dalje ne Mitrovicë.

KEDS përmes një komunikate ka bërë të ditur se ka shumë shtylla të thyera dhe përçues të këputur, dhe se për këtë arsye janë angazhuar ekipe shtesë për  t’i sanuar prishjet në kohë më të shkurtër.

KEDS kërkon nga të gjithë që nëse shohin ndonjë shtyllë të thyer, përçues të këputur apo ndonjë anomali tjetër në rrjet, ta fotografojnë menjëherë atë dhe ta dërgojnë në kanalet e komunikimit të KEDS-it, përkatësisht emalin  [email protected] apo në faqen e KEDS-it në Facebook, KEDS Energy.

Prishjet apo anomalitë tjera eventuale mund të lajmërohen edhe në numrat kontaktues 038 501 701 1000 dhe 038 791 000, në mënyrë që ekipet që të detektonin prishjet në afat shumë më të shkurtër.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...