Policia e Kosovës viziton Prekazin, për nder të Ditës së Veteranit - Bota Sot
Policia e Kosovës viziton Prekazin, për nder të Ditës së Veteranit

Kosova

Policia e Kosovës viziton Prekazin, për nder të Ditës së Veteranit

Më: 30 dhjetor 2018 Në ora: 17:54
Foto

Në Kosovë sot shënohet Dita e Veteranit, për nder të kësaj dite Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës me menaxhmentin e lartë të PK-së, kanë bërë homazhe tek varrezat e dëshmorëve në Prekaz.

“Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës me menaxhmentin e lartë të PK-së, me rastin e shënimit të Ditës së Veteranit, bën homazhe te varrezat e dëshmorëve në Prekaz, si dhe vizituan familjen e Komandantit legjendar Adem Jashari”, thuhet në komunikatën e lëshuar nga Policia.

Me këtë rast ata kanë vendos buqeta me lule, pranë varrit të Komandantit Adem Jashari.

Ata në vizitën e familjes u pritën nga kryefamiljari, Rifat Jashari,

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...