Qeveria japoneze ndihmon me 70 mijë euro shkollën fillore të Stubllës së Epërme - Bota Sot
Qeveria japoneze ndihmon me 70 mijë euro shkollën fillore të Stubllës së Epërme

Kosova

Qeveria japoneze ndihmon me 70 mijë euro shkollën fillore të Stubllës së Epërme

Nga: Aziz Zuka Më: 20 mars 2019 Në ora: 15:08
Pamje nga ceremonia në Stubëll

Shkolla fillore e mesme e ulët “Dom Mikel Tarabulluzi” në Stubëll të Epërme, është përfituese e grandit prej 70.000 eurosh të ndarë nga Qeveria e Japonisë, nëpërmjet ambasadës së saj në Vjenë.

I pranishëm në ceremoninë e nënshkrimit të këtij granti, ishte edhe ministri I ambasadës së Japonisë në Vjenë Kaziuku Takeuqi dhe sekretari i parë i kësaj ambasade Seiji Kodana. Nënshkrimin e marrveshjës për këtë grant e bënë kryetari I komunës Sokol Haliti së bashku me drejtorin e shkollës së Stubllës Marjan Ukaj.

Ky grant parasheh ri vitalizimin e shkollës “Dom Mikel Tarabulluzi” dhe si i tillë është ndarë në gjashtë komuna të Kosovës, mes të cilave ishte përzgjedhur edhe komuna e Vitisë

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...