Hoti: Muajt e pranverës janë muaj të dhimbjes dhe krenarisë për Rahovecin - Bota Sot
Hoti: Muajt e pranverës janë muaj të dhimbjes dhe krenarisë për Rahovecin

Kosova

Hoti: Muajt e pranverës janë muaj të dhimbjes dhe krenarisë për Rahovecin

Nga: Z.B Më: 31 mars 2019 Në ora: 16:40
Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, tha gjatës ditës së sotme se muajt e pranverës janë muaj të dhimbjes dhe krenarisë për Rahovecin, përcjell “Bota sot”

Përmes një postimi në Facebook Hoti ka shkruar se, Sot përkujtuam 20 vjetorin e masakrës në Pastaselë të Rahovecit, ku ranë 106 martirë.

“ Para disa dite u përkujtua masakra në Krushë, në Fortesë, në Celinë, ndërkaq në ditët në vijim do të përkujtohen në Hocë të Vogël dhe në fshatra tjera. U prehshin të qetë këta martirë të lirisë së Kosovës”, ka shkruar Hoti.

Postimi i plotë:

Sot perkujtuam 20 vjetorin e masakres ne Pastasel te Rahovecit, kur rane 106 martire.
Muajt e pranveres jane muaj te dhimbjes dhe krenarise per Rahovecin. Para disa dite u perkujtua masakra ne Krushe, ne Fortese, ne Celine, nderkaq ne ditet ne vijim do te perkujtohen ne Hoce te Vogel dhe ne fshatra tjera. U prehshin te qete keta martire te lirise se Kosoves.
 

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...