Komuna e Podujevës planifikon 12 mijë euro për vendosjen e kamerave nëpër shkolla - Bota Sot
Komuna e Podujevës planifikon 12 mijë euro për vendosjen e kamerave nëpër shkolla

Kosova

Komuna e Podujevës planifikon 12 mijë euro për vendosjen e kamerave nëpër shkolla

Më: 7 prill 2019 Në ora: 07:36
Ilustrim

Komuna e Podujevës ka vendosur që disa shkolla t’i monitoroj përmes kamerave.

Sipas një njoftimi për kontratë me titull “Furnizim dhe montim i kamerave në disa shkolla”, kamerat do të jenë të brendshme dhe të jashtme.

Sasia e kamerave do të jetë 18 copë të jashtme, ndërsa 42 të tjera do të jenë kamera të brenda shkollave.

Vlera e parashikuar e kësaj kontrate është 12 mijë euro.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat