QKUK u vë kushte grave që duan të lindin aty - Bota Sot
QKUK u vë kushte grave që duan të lindin aty

Kosova

QKUK u vë kushte grave që duan të lindin aty

Më: 13 prill 2019 Në ora: 21:09
QKUK

Klinika e Gjinekologjisë Obstetrike e QKUK-së pranon me dhjetëra raste të pacienteve gjatë ditës, transmeton Gazeta Metro.

Por, ky repart u ka vënë kushte të gjitha grave që duan të kryejnë lindjen aty.

Sipas një njoftimi të vënë nga Ilmije Havolli,motër kryesore në këtë repart, pacientet duhet të kenë me vete 10 palë dorëza sterile dhe 5 ampulla Oxytocin 10UI.

Image

Drejtori i ri i kësaj klinike, Jakup Ismajli, thotë se vendimi në fjalë është marrë pasi ka mungesë të produkteve në fjalë.

“Po vendimi është marrë që nga vikendi që shkoi, ne kemi doza për një përdorim por jo për më shumë andaj edhe është bërë njoftimi. Do të jetë në fuqi derisa të furnizohemi. Besoj që brenda dy-tre ditëve do të bëhet furnizimi për produktet në fjalë”, ka thënë Ismajli.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...