Si do të jetë moti në Kosovë në dy ditët e para të majit? - Bota Sot
Si do të jetë moti në Kosovë në dy ditët e para të majit?

Kosova

Si do të jetë moti në Kosovë në dy ditët e para të majit?

Më: 1 maj 2019 Në ora: 00:04
Ilustrim

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, në dy ditët në vijim do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell, vranësira dhe reshje shiu.

Reshjet e shiut vende-vende do të shoqërohen me shkarkime rrufesh.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin nga 5-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-18 gradë Celsius.

Shtypja atmosferike mbetet ndjeshëm nën vlerat e normales. Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi deri 15m/s.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...