Universiteti i Prishtinës promovon doktorët e shkencës - Bota Sot
Universiteti i Prishtinës promovon doktorët e shkencës

Kosova

Universiteti i Prishtinës promovon doktorët e shkencës

Më: 15 maj 2019 Në ora: 07:49
Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina”

Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” ka bërë të ditur se sot do të organizojë ceremoninë solemne të promovimit të doktorëve të shkencës. 

Promovimi i doktorëve të rinj të shkencës është një ngjarje, që kurorëzon punën intensive shkencore të doktorantëve, të cilët në bashkëpunim me mentorët e tyre dhe trupat profesionalë dhe akademikë përkatës të universitetit, kanë kontribuar në zhvillimin e universitetit dhe përmbushjen e nevojave të shoqërisë me ekspertizë të nivelit të lartë të fushave të ndryshme.

Ceremonia solemne e promovimit do të mbahet në Amfiteatrin e Bibliotekës Qendrore Universitare, Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...