Tërbohet ariu, plagosë disa dele në këtë pjesë të Kosovës! - Bota Sot
Tërbohet ariu, plagosë disa dele në këtë pjesë të Kosovës!

Kosova

Tërbohet ariu, plagosë disa dele në këtë pjesë të Kosovës!

Më: 15 maj 2019 Në ora: 13:00
Foto ilustrim

Disa dele janë plagosur ditën e sotme nga një ari në komunën e Kaçanikut.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Dubravë të kësaj qyteze.

“Janë plagosur 2 dele të fermës së Can Vatës, falë qenve Kangall kanë shpëtuar delet tjera”, kanë treguar dëshmitarët.

Ndryshe, një debat i madh është hapur ditëve të fundit rreth ariut të Prizrenit i cili kohëve të fundit ka sulmuar disa kope dhe i njëjti është në kërkim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...